Датчики руху: підключення і використання

Датчики руху: підключення і використання

21.08.2020
0

Датчик руху - це автоматичний сигналізатор, який фіксує переміщення по приміщенню. Встановлюється в квартирах, приватних будинках і у дворі, допомагає контролювати переміщення по службових території. Для якісної роботи необхідно вміти правильно встановити і підключити датчики руху.

ВИДИ ДАТЧИКІВ РУХУ


Датчики для автоматичного управління освітленням відрізняються багатьма нюансами. Основними з них є способи установки, потужність, дальність дії. Найчастіше прилади підбирають, орієнтуючись на принцип їх дії, а саме:

  • активні і пасивні - датчики тільки з приймачем або з приймачем і інфрачервоним випромінювачем;
  • інфрачервоні - реагують на тепловий фактор;
  • мікрохвильові - реагують на зміну коливань;
  • ультразвукові - діють за тим же принципом, але з використанням ультразвуку.

За місцем розміщення датчики руху можуть бути внутрішніми, периферійними і для периметра. Найчастіше використовують саме внутрішні і датчики для периметра, що встановлюються на вулиці, з охопленням території до 360 градусів.

НАВІЩО ПОТРІБНІ ДАТЧИКИ РУХУ

При використанні датчиків руху в приміщенні або на його території власники отримують багато переваг, а саме:

  • можливість регулювати освітлення без участі людини;
  • контроль переміщення сторонніх людей на території;
  • захист приватної ділянки або будинку;
  • сигналізація для охорони при незаконному проникненні;
  • використання у вигляді автоматизованих систем управління;
  • відкриття і закриття вікон, дверей, воріт;
  • повна безпека для людини і домашніх тварин.

Датчики руху роблять життя комфортнішим.

ПРИНЦИП РОБОТИ

Датчики руху контактують з сигналізаційної системи, основним їх завданням є виявлення переміщення об'єкта по території і активізація дій. Як теплового об'єкта може виступати пробігає кішка або собака, людина, або будь-який інший об'єкт, який видає більше тепла, ніж оточення.

Виявивши переміщення по території, пристрій передає сигнал на головну електроніку, яка доносить інформацію на реле, закриваючи ланцюг. В результаті вмикається світло, в роботу вступає таймер. Якщо рух на певний час припиняється, ланцюг розмикається і світло вимикається. Всі захисні компоненти мають параметри, що дозволяють встановлювати необхідну чутливість, яка дозволить датчику не реагувати на дрібні рухомі об'єкти у вигляді пролітають птахів, що пересуваються кішок, собак.

Датчики повністю безпечні для людини і домашніх тварин, вони не видають рентгенівські хвилі, не діють на серцево-судинну систему. Охоронне обладнання миттєво справляється зі своїми функціями, працює безперебійно, захищає приміщення на будь-якій території, в тому числі і всередині.

ЯК ПІДКЛЮЧИТИ ДАТЧИК РУХУ

Існує кілька основних способів, що дозволяють швидко підключити датчики:

  • з використанням вимикача;
  • пряме - не потрібно використовувати обладнання;
  • з використанням фотореле або пускового механізму.

Схема підключення до вимикача дозволяє економити електроенергію. Підключення без використання додаткового обладнання на увазі подачу живлення відразу на головне пристрій, забезпечуючи його безперебійну роботу. Схема, що передбачає використання фотореле, активізує датчик руху тільки при необхідності, в цілому, обладнання може повноцінно працювати і без нього. Якщо датчик стикається з постійним потоком великих навантажень, додатково необхідно використовувати пускову схему.

ОСНОВНІ НАЛАШТУВАННЯ

Відразу після установки необхідно перейти до дієвих налаштувань датчиків руху, які для цієї мети мають спеціальні обертові ручки і регулюють гвинти. На них зображені доступні піктограми, тому налаштувати їх можна і самостійно за інструкцією. Принцип налаштування наступний:

  1. Датчик руху (SENS) - за допомогою ручки або гвинта змінюється чутливість сенсора, встановлюється в залежності від місця призначення. Для зовнішніх датчиків потрібно підбирати більш низьку чутливість, що дозволяє не реагувати на польоти птахів або домашніх тварин.
  2. Фотореле (LUX) - щоб встановити включення світла при тому чи іншому рівні вуличного освітлення, необхідно дочекатися заходу сонця і за допомогою налаштувань вибрати необхідні функції для швидкого спрацьовування приладу.
  3. Таймер (TIME) - за допомогою обертання ручки змінюється відстрочка, по якій освітлення може самостійно вимикатися.

Датчики можна налаштувати і самостійно, головне, попередньо ознайомитися з особливостями інструкції, визначити для себе підходящий варіант налаштувань, активізуючи всі необхідні дії.

Reviews 0

Написати відгук

Увага: HTML розмітка не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
icon_teleg Telegram icon_viber Viber icon_whatsapp WhatsApp icon_email Email