ЯК ПІДІБРАТИ ОСВІТЛЕННЯ ДЛЯ ОФІСУ

ЯК ПІДІБРАТИ ОСВІТЛЕННЯ ДЛЯ ОФІСУ

21.08.2020
0

Згідно зі світовою статистикою, більшість людей працюють в офісі і проводять там мінімум 8 годин. Це означає, що більшу частину дня людина перебуває поза домом. Тому керівники компанії повинні дбати про якість освітлення в офісі, т. К. Від цього залежить стан здоров'я співробітників. Правильно підібране світло сприяє працездатності. Зокрема:

  • співробітникам легше виконувати професійні обов'язки;
  • підвищується ефективність і результативність дій;
  • поліпшується настрій працівника і його ставлення до роботи.

НОРМИ ОСВІТЛЕННЯ В ОФІСІ

З 2002 року прийнято користуватися міжнародними нормами і стандартами ISO 8995 при виборі освітлення для офісів і окремих робочих місць співробітників.

У міжнародних стандартах прописані умови щодо кількісних і якісних показників висвітлення. Щоб співробітники відчували себе комфортно, необхідно враховувати конкретні параметри, мова про які піде нижче.

ОСВІТЛЕННЯ ДЛЯ ОФІСУ: ПАРАМЕТРИ

Є певний перелік параметрів, які враховуються при створенні проекту освітлення на робочих місцях. До них відносять:

  1. Розподіл яскравості освітлення в приміщенні. Цей показник визначається коефіцієнтом відбиття світла від поверхні. При виборі критеріїв розподілу яскравості враховуються кілька факторів. Серед них призначення офісу і тип роботи, яка виконується. Якщо правильно збалансувати яскравість освітлення, то це позитивно вплине на якість сприйняття, чутливість до контрастів і функції очей. При надто високій або низькій яскравості будуть напружуватися очі. Це призводить до зниження працездатності. Краще, якщо стіни і стелі в приміщенні будуть світлими. Це підвищить рівень адаптації та комфорту співробітників.
  2. Інтенсивність освітлення. Цей показник впливає на швидкість і зручність виконання співробітником конкретних візуальних завдань. Люкси - це параметр визначення рівня освітленості. 1 люкс прирівнюється до одного люмен на 1м2. При підборі правильної інтенсивності освітлення необхідно враховувати ступінь складності зорової роботи. Наприклад, стіл повинен висвітлюватися на 500 Лк, а його предмети поблизу на 300 Лк.


Є й інший параметр, який обов'язково повинен враховуватися. Це - відблиски. Вони виникають, коли відбувається неправильний розподіл яскравості. Тобто, в поле зору людини присутній високий рівень яскравості. Подібні проблеми можуть виникнути, якщо офісний світло буде надто насиченим для конкретного виду діяльності. Через відблисків співробітник буде відчувати дискомфорт, що відіб'ється на його здатності розпізнавати предмети, що знаходяться в полі зору. Часте мерехтіння призводить до втоми. Є кілька видів відблисків:

  • неприємні. Вони виникають через високу контрастності між сусідніми областями. Співробітники стикаються з дискомфортом і дратівливістю. У рідкісних випадках знижується концентрація, але це ніяк не відбивається на зовнішньому сприйнятті;
  • провокують занепокоєння. Подібні відблиски знижують якість зору на короткий час. Людина не відчуває хворобливих відчуттів, але дискомфорт не дозволяє йому далі виконувати свою роботу нормально.

Для правильного облаштування освітлення в офісних приміщеннях слід враховувати силу світла і кольору. Колірна температура теплого світла становить близько 3300 К, а холодного - понад 3300 К. Якщо ви віддаєте перевагу денного світла, то враховуйте індекс передачі кольору. Чим нижче його значення, тим гірше розрізняються кольору. В офісі освітлення повинно бути максимально наближеним до денного світла.

Ще один показник - мерехтіння світла і стробоскопические ефекти. Їх краще уникати в робочому приміщенні. Мерехтіння провокує головний біль, заважає співробітникові зосередитися на виконанні завдань. Стробоскопічні ефекти можуть стати причиною небезпечних ситуацій, т. К. Змінюється сприйняття руху.


ОСВІТЛЕННЯ ОФІСІВ: ПОТРЕБИ СПІВРОБІТНИКІВ

Якщо ви не знаєте, як підібрати освітлення для офісу, то перераховані вище параметри допоможуть у вирішенні проблеми. Але важливо враховувати потреби співробітників, т. К. Саме вони будуть страждати від неякісного світла в приміщенні. До основних потреб відносять:

  • комфорт зору. Людина буде якісно сприймати і розрізняти деталі. У нього не виникне відчуття дискомфорту і втоми;
  • візуальна ефективність. Завдяки цьому оптимізується точність і швидкість виконання роботи. При цьому співробітники можуть працювати не нормовано, без шкоди для свого здоров'я;
  • безпеку. Співробітники повинні розуміти, що в офісі відсутні чинники, що провокують погіршення здоров'я. На роботі не повинно бути ризику нещасних випадків через неправильне освітлення робочого місця.
Reviews 0

Написати відгук

Увага: HTML розмітка не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
icon_teleg Telegram icon_viber Viber icon_whatsapp WhatsApp icon_email Email