ЯК ЗАОЩАДИТИ НА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ ЗА ДОПОМОГОЮ ОСВІТЛЕННЯ
Освітлення з низьким енергоспоживанням або енергозберігаюче освітлення означає зниження споживаної потужності в освітлювальної арматури при збереженні аналогічної світловіддачі. Використовуючи енергозберігаюче освітлення, ви можете значно заощадити на рахунках за електроенергію і сприяти створенню більш сприятливих умов.
Альтернативні джерела освітлення з низьким енергоспоживанням, такі як КЛЛ (компактні люмінесцентні лампи) і світлодіоди (LED), коштують дорожче, однак інвестиції перевешиваются тим фактом, що вони використовують тільки 10-20% електроенергії, споживаної стандартними лампами розжарювання. Це дає значну економію бюджету при отриманні рахунку за електроенергію.
На відміну від стандартних ламп розжарювання, термін гарантії яких близько року, КЛЛ і світлодіоди прослужать від чотирьох до 30 років, позбавляючи вас від незручностей, пов'язаних з їх регулярної покупкою і заміною.
Енергоефективне освітлення знижує споживання енергії і, отже, допомагає скоротити викиди парникових газів, які шкідливі для навколишнього середовища.
ВИБІР ОСВІТЛЮВАЛЬНИХ ЛАМП ДЛЯ ЗАМІНИ
Традиційні лампи розжарювання можуть бути замінені альтернативними енергозберігаючими, включаючи світлодіодні, флуоресцентні, галогенні. Ось деяка інформація про переваги кожного типу освітлення:
- LED (світловипромінюючі діоди). Максимальна енергоефективність, тривалий термін служби, поєднання змінних і нерегульованих опцій, гарантія до 3 років. Світлодіодне освітлення використовує новітні технології. Вони споживають на 80% менше електроенергії, ніж галогенні лампи, і розраховані на роботу в середньому близько 25 000 годин! Вони працюють при більш низькій температурі, ніж будь-які інші лампи, і доступні в теплих і холодних білих тонах.
- КЛЛ (компактне флуоресцентне освітлення). Енергозбереження, тривалий термін служби, без регулювання, які не темніють, немає гарантії. КЛЛ - це сучасна компактна форма флуоресцентного освітлення. Вони приблизно на 75% ефективніше галогенових ламп і мають тривалий термін служби (в середньому 8000-15000 годин). КЛЛ доступні в багатьох різних формах і пристроях. Вони мають великий діапазон потужностей і колірних відтінків: від теплого білого (лампи розжарювання), до холодного білого (природне денне світло).
- Галогенові лампи. Менш енергозберігаючі, більш короткий термін служби, колба темніє з часом, не має гарантії. Галогенні лампи менш енергоефективні, ніж світлодіодні та КЛЛ. Вони дають чіткий, ясний світло, і їх середня тривалість життя складає 2000 годин. Існує широкий спектр форм, пристроїв і потужностей.
- Лампи розжарювання. Стара лампова технологія, найменш ефективна на ринку. Вони мають відносно короткий термін служби, який при нормальному використанні становить всього близько 750-1000 годин.
Вам потрібно буде перевірити ваш освітлювальний прилад, щоб дізнатися максимальну потужність, яку споживає цей пристрій, і вибрати лампу, оптимальну для освітлення приміщення. Ніколи не перевищуйте максимальну рекомендовану потужність. Лампа із занадто високою потужністю може виділяти надлишкове тепло, що може призвести до займання або пошкодження світильника.
ПОРАДИ ЩОДО ЕКОНОМІЇ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ ЗА ДОПОМОГОЮ ОСВІТЛЕННЯ
Щоб заощадити на електроенергії, потрібно провести ряд нескладних маніпуляцій:
- Замініть всі лампи розжарювання на КЛЛ (компактні люмінесцентні лампи) або світлодіоди (світловипромінюючі діоди), особливо, якщо освітлення включено протягом тривалого часу.
- Використовуйте лампочку з найменшою потужністю, необхідної для освітлення приміщення.
- Вимкніть всі вогні в незайнятих кімнатах. Переконайтеся, що всі у вашій організації не забувають вимикати світло, коли він не використовується. Якщо ви особливо забудькуваті, інвестуйте в таймер, який автоматично вимкне світло через заданий час.
- Вимикайте зовнішні джерела освітлення, коли ви їх не використовуєте.
- Розгляньте можливість використання таймерів і датчиків для внутрішнього і зовнішнього освітлення. Ви також можете заощадити на освітленні, вкладаючи кошти в датчики руху для освітлення в приміщеннях, де їх часто залишають включеними випадково, наприклад, в туалетах або комор.
- Регулярно витирайте пил з лампочок і фітингів з низьким енергоспоживанням.
- Використовуйте максимально природне освітлення. Відкривайте штори і жалюзі в світлий час доби.
- При установці джерел світла призначте один перемикач на джерело світла, а не включайте кілька джерел світла одним перемикачем.
- Використовуйте двосторонню перемикання в кімнатах з двома виходами, щоб забезпечити легке вимикання світла при виході з кімнати.
- . Використовуйте настільні лампи або торшери, оснащені КЛЛ, в місцях, де потрібно більше світла, щоб не висвітлювати незайняті частини приміщення.
- Додайте підлогові і настільні лампи в кутах, а не вздовж стін. Таким чином, їх світло буде відбиватися від двох стін, а не від однієї, і краще розсіюватися по всій кімнаті.
- Вибирайте освітлювальні прилади, які пропускають більшу частину світла, щоб можна було використовувати лампу з більш низькою потужністю. Деякі освітлювальні прилади можуть блокувати 50% або більше світла ламп, особливо люстри з кольоровим склом або абажуром.
- Сонячне освітлення - відмінний спосіб заощадити гроші. Протягом дня лампи заряджаються, а коли стемніє, ви можете включити їх вручну або встановити їх включення автоматично, як тільки стемніє. Популярним і ефективним застосуванням цього є смуговий освітлення, зазвичай використовується уздовж доріжок.
- Використовуйте диммер (регулятор). Коли ви купуєте лампи, переконайтеся, що вони працюють з диммером. Силові перемикачі зменшують кількість електроенергії, споживаної лампами, і збільшують термін служби низьковольтного освітлення, такого як галогенні світильники.
Це всього лише кілька перевірених способів знизити витрати на освітлення вашого будинку або офісу.