ЯК ВИБРАТИ СВІТИЛЬНИКИ ДЛЯ ПІДСВІЧУВАННЯ КАРТИН І ФОТОГРАФІЙ
Сучасні картини і різнотипні фотографії є ідеальним декоративним елементом, який підкреслить індивідуальність і елегантність приміщення. Вдало розмістити такі вироби на стіні - півсправи, крім цього потрібно подбати про їх освітленні.
Ефектно підсвічені картини і фото роблять дизайн приміщення незвичайним і оригінальним, крім того, така деталь стає додатковим джерелом приглушеного світла. Однак неправильно підібране світло і розміщення світильника можуть нашкодити зовнішньому вигляду полотна. Так як же грамотно встановити освітлення для творів мистецтва і фотокарток?
СЛУШНІ ПОРАДИ З ПІДБОРУ СВІТИЛЬНИКІВ
При плануванні елементів декору особливе значення має майбутнє розміщення джерела світла, вибраний колір і яскравість. Ці три чинники визначають підсумковий естетичний результат. Правильно підібрана і розміщена підсвічування також може виконувати корисні функції, наприклад, висвітлювати закутки кімнати, де світла недостатньо.
ТОП-4 варіанти освітлення для картин і фотографій.
- Класичні настінні бра. Основною перевагою такого елемента є точковий світло. На сьогоднішній день практично кожен третій користується традиційним світильником, так як бра вважається хорошим варіантом освітлення невеликих виробів, таких як дзеркала. Крім того, освітлювальна деталь вдало підкреслює картини та інші декоративні позиції. Найчастіше бра встановлюють з двох сторін центрального об'єкта, таким чином, промені виділяють значимість і важливість цього виробу.
- Спеціалізований джерело для полотен і зображень. Таку деталь часто встановлюють для галерей і музеїв. Світильники такого плану виготовлені з тонких поздовжніх фіксаторів, розміщених на основному власнику. Вони ідеально підходять для підсвічування плакатів, картин і фото. При виборі потрібно переконатися в наявності розмаїття кольорів та візерунків, завдяки цим функціям можна вибрати освітлення, ідеально гармонує з дизайнерським рішенням.
- Рейкова і лінійна підсвічування. У першому випадку, прожекторне освітлення в певній кількості на напрямних або кабелях розміщується на рейках, в другому - використовується кабель, до якого прикріплені ліхтарі. Саме цим варіантом найчастіше віддають перевагу.
- LED-стрічки і споти. Стрічки дають можливість використовувати широкий спектр кольорів, крім того, вони дуже гнучкі в експлуатації, легко піддаються монтажу та демонтажу. Споти - поодинокі лампи, розташовані на підставі невеликої площі. Завдяки їм можна запросто змінити напрямок променів, що дає безліч варіацій установки.
Додатковим варіантом освітлення є затискні лампи, які кріпляться до обрамлення картини або фото. Також можна використовувати люстри, торшери, свічники, гірлянди і т.д.
Який лампі віддати перевагу
Після успішного вибору світильника потрібно розібратися з лампою, так як для підсвічування картин можуть використовуватися різнотипні елементи. Важливо розуміти, що лампа ні в якому разі не повинна бути дуже гарячою, так як це може призвести до прискорення процесу старіння лакофарбового покриття, а полотно з живописом, швидше за все, піде тріщинами.
- галогенна - ними користуються, коли мова йде про графік або шовкографії. Їх слід монтувати на відстані 20-50 см, так як лампи такого типу мають властивість сильно нагріватися в процесі роботи;
- розжарювання - бюджетний і стандартний варіант, однак він трохи спотворює передачу кольору жовтого, синього, червоного кольору, спокійно використовувати таку лампу можна, якщо зображення або картина знаходяться під склом, однак і в цьому випадку дотримуйтеся відстані світильника в діапазоні 20-50 см;
- світлодіодні - ідеальний вибір, який не нагрівається, має високу яскравістю, енергоефективністю і довговічністю;
- люмінесцентні - їх часто використовують в підсвічуванні зображень мистецтва, термін служби в 20 разів вище, ніж у ламп розжарювання, також радує висока яскравість.
ЯК ВИЗНАЧИТИСЯ З ВИБОРОМ РОЗМІРУ ПІДСВІЧУВАННЯ
Для того щоб вибрати правильний розмір підсвічування, потрібно визначитися з метою її розміщення. Щоб світильник гармонійно вписувався в загальну експозицію, він повинен займати 2/3 або 3/4 довжини полотна, включаючи обрамлення. Якщо освітлення потрібно тільки по площі зображення, в такому випадку промінь світла вибирають рівним ширині твори мистецтва без рамки. Освітлення всієї картини разом з рамкою вимагає світильника, рівного довжині полотна разом з обрамленням.
За допомогою підсвічування можна вигідно підкреслити не тільки картини і фото, а також інші декоративні елементи, які знаходяться в приміщенні. Вишукана підсвічування лише посилить ефект «вау» від презентабельною і красивою картини, крім того, вона підкреслить стиль інтер'єру. Завдяки цьому аранжування створить незвичайну, можна сказати, чарівну атмосферу в приміщенні.
Вибираючи світильник, потрібно враховувати всі нюанси: стиль кімнати, площа приміщення і колірну палітру. Якісна підсвічування полотен - це таке ж твір мистецтва, як і сама картина. Інвестуючи в шедеври художників, не варто забувати про їх якісної презентації.