Освітлення для підвісної стелі - як його підібрати?
Час від часу з'являються інноваційні розробки, покликані зробити наші оселі зручніше, комфортніше і красивіше. І якщо з металопластиковими вікнами ми вже «на ти», то з таким явищем, як натяжні стелі, доводиться розбиратися, як то кажуть з нуля. Це в повній мірі стосується і вибору стельових освітлювальних приладів, сумісних з новою системою обробки. Вирішення цього завдання вимагає як мінімум дохідливих пояснень, причому відразу в декількох напрямках: по-перше, по дизайну, по-друге, з світлотехніки, і, по-третє, з електротехніки. Належить знайти відповіді на такі питання, як:
- який тип світильника оптимальний для арт-стель;
- які лампи краще встановлювати в стельові світильники;
- на якому типі дизайну зупинитися;
- як домогтися потрібної освітленості простору.
Постарайтеся отримати як мінімум загальне уявлення про майбутні клопотах і визначитися з напрямком своїх досліджень.
ТИПИ СВІТИЛЬНИКІВ ПІД НАТЯЖНІ СТЕЛІ
Для початку, питання з придбанням освітлювальних приладів слід вирішити ще на етапі створення дизайн-макету. Професійний дизайнер, на відміну від клієнта, бачить цільну картину і вибирає варіант, що гармонійно вписується в інтер'єрний ансамбль. Якщо ж покладатися на власні сили, то доведеться зайнятися самоосвітою, знайомлячись з рекомендаціями досвідчених фахівців і дотримуючись їх на практиці.
Практично будь-який освітлювальний прилад стельового монтажу можна комбінувати з текстильним або ПВХ натяжною стелею.
- Підвіси - об'ємні люстри або більш лаконічні світильники з плафонами. Використовуються в приміщеннях різного призначення для місцевої підсвічування, наприклад, над обіднім столом, у дзеркал. Навішуються на гаках або фіксуються до спеціальних кріпильних накладок.
- Накладні - підходять для місцевого і загального освітлення, кріпляться до каркасу, закріпленому до стелі перед тим, як монтується плівка. Світильники відрізняються кількістю ламп, дизайном та іншими параметрами. Монтаж здійснюється після того як стеля займе своє місце, а безпосередній контакт з плівкою на увазі установку приладів з низькою тепловіддачею, наприклад, використовують в якості джерел світла світлодіодні лампи.
- Точкові - монтаж аналогічний накладними, може здійснюватися врівень з плівкою або трохи виступати над нею. Кріпильна майданчик закладається для кожного світильника, в який вбудована одна лампа або світлодіодний блок. У кімнаті їх може бути кілька. Такі пристрої актуальні для приміщень з низькими стелями.
ОСОБЛИВОСТІ ВИБОРУ ЕЛЕКТРОПРИЛАДІВ ПІД НАТЯЖНІ СТЕЛІ
Полотно ПВХ дуже чутливо до високих температур. Незважаючи на те, що конфігурація світильників може бути найрізноманітнішою, від традиційних люстр до супермодні спитав, особливу увагу слід приділити вибору джерел світла - ламп. Їх використання обмежене по ряду параметрів:
- розжарювання - рекомендуються тільки для підвісів на відстані від полотна від 20 до 40 см при потужності не більше 60 Вт. Конфігурація плафона повинна відсікати нагрівається лампою повітря, направляючи його вниз або в сторону;
- галогенки - допускається використання в будь-яких конструкціях за умови, що їх потужність не перевищує 30-35 Вт. Бажано, щоб в конструкції світильника використовувалися відбивачі з алюмінію. Через дзеркальні частина світла відбивається, підсвічуючи плівку і роблячи видимими знаходяться під нею комунікації. Обмеження потужності вимагає більшої кількості приладів;
- люмінесцентні - мають солідні габарити, тому підійдуть не для кожного світильника, до того ж, в них використовуються небезпечні для людини пари ртуті.
Оптимальним варіантом для натяжних стель, як, втім, і для багатьох інших видів світильників, на даний момент залишаються лампи, виготовлені з використанням LED-технологій. Що стосується інших видів, то перед їх покупкою обов'язково поцікавтеся у продавця ступенем їх теплоізоляції, наявністю і ефективністю тепловідводної системи.
СВІТИЛЬНИКИ НА СВІТЛОДІОДАХ: ПЛЮСИ І МІНУСИ
Купуючи LED-світильник, не доведеться піклуватися про те, щоб підбирати до нього лампи - світлодіодний модуль, що забезпечує комфортний світ, розрахований виробником і інтегрований в конструкцію. Відзначаються і інші достоїнства цих приладів:
- економічність і короткі терміни окупності;
- надійність;
- різноманітні конструкторські та дизайнерські рішення;
- високий рівень електротехнічної безпеки;
- екологічність.
Інноваційні технології і засновані на них розробки дозволяють використовувати прилади для створення оригінальних схем автоматичного управління освітленням.
СІМ КОРИСНИХ ПОРАД З ОБЛАШТУВАННЯ СВІТИЛЬНИКІВ НА НАТЯЖНІ СТЕЛІ
- Установка точкових моделей повинна здійснюватися з урахуванням відступів від:
- стіни (не менше 20 см);
- стикувальних швів полотна (не менше 15 см);
- сусідніх світильників (не менше 30 см).
- Для класичного оздоблення слід вибирати симетричні схеми розташування світильників. Як правило, в центрі схеми розташовується великий об'єкт - люстра.
- Сучасним інтер'єрних композицій властива асиметрія приладів освітлення, причому як по горизонталі, так і у вертикальній площині. Наприклад, поєднання точкових світильників в одній частині приміщення і підвіси різної довжини з оригінальними плафонами - в інший.
- Ретельно продумуйте схему монтажу, оскільки після натягу стелі змінити її можна буде, тільки знявши плівку.
- Монтуючи підвіси, визначте їх оптимальну довжину так, щоб вони не заважали мешканцям високого зросту, ігор дітей.
- Враховуйте розстановку меблів, розташування вікон і дверних прорізів, щоб освітлення не перекривався, і не було надмірним.
- Якщо з якої-небудь причини виникає необхідність збільшити інтенсивність освітлення, використовувати лампи великої потужності, полотно ПВХ можна замінити текстильним, менш чутливим до високих температур.