Типи цоколів: переваги і недоліки
Якщо виникла необхідність придбання нової лампочки для світильника, не потрібно приймати поспішного рішення. Для початку зверніть увагу на цоколь, який вбудований в конструкцію лампи.
Не має значення, який із видів лампочок буде монтуватися. Кожна з них має індивідуальну будову. Саме для нього важливо правильно підібрати освітлювальний елемент.
Для чого необхідний цоколь
Цоколь є конструкцією люмінесцентних і галогенних лампочок. Завдяки йому відбувається щільна установка вироби в висвітлює прилад.
Однією з головних завдань цоколя є можливість підключення елементів освітлення до електромережі.
Існують спеціальні цоколі, лампи яких призначені для експлуатації в транспорті.
До них відносяться:
- D1S;
- НВ3;
- Н10.
типи цоколів
Відомі такі різновиди цокольних ламп:
- телефонний - Т;
- фокусує - Ф;
- різьбовій - Е;
- штифтової - В;
- контактний - G;
- цоколь з утопленими контактами - R.
Позначення встановлюються таким чином, щоб можна було визначити розміри і інші особливості власника.
Сьогодні продаються власники, які застосовуються для підключення до електромережі. Вони можуть мати безліч додаткових характеристик. Розглянемо кожен більш детально.
Цоколь типу Е
У побуті найчастіше використовується цоколь типу Е.
Цей різновид пристрої лампочки створив Едісон. До абревіатурі Е також дописують різні цифри, які вказують на діаметр в міліметрах.
Резьбовідная форма вважається найбільш затребуваною.
Виділяють пару типів з різними розмірами діаметру:
- Е27. Серед електриків його прийнято називати «Велика нитка», діаметр становить 27 міліметрів. Саме Е27 використовується в більшій частині квартир і будинків. Він також підійде для застосування в мережах 230 В, для стандартних світильників з світлодіодними і енергозберігаючими лампочками.
- Е14 - відомий під назвою «Маленька нитка». Діаметр становить 14 міліметрів. Підійде для використання в люстрах і настільних світильниках (вітальня, спальня та спальня). Пристосований для роботи з напругою мережі до 230 В.
Цоколь типу G
До типу G відносяться Штиркові цоколі. Вони оснащені спеціальними штирями, які допомагають закріплювати лампочку в гнізді корпусу.
Різновид такого типу цоколів також велика. До найпопулярніших відносяться такі:
- G9. Такий цоколь оснащений ніжкою з кроком в 9 міліметрів. Ніжки мають форму петлі. Такі лампочки можна впевнено використовувати з рівнем напруги до 230 В. Вони чудово підійдуть для декоративного освітлення меблів. Доступні для придбання в класичній і світлодіодним версії.
- G6,35. Цей різновид оснащена ніжками з кроком 6,35 міліметрів. Підійде для використання в установці лише до 12 В. Застосовується в настільних освітлювальних приладах невеликої величини. Актуально для декоративного прикраси.
- G4. Мають ніжки з кроком 4 міліметри. Призначені для експлуатації в мережі 12 В. Підійдуть для застосування на кухні, у ванній, а також як додаткове джерело світла в шафах.
- Галогенні лампочки підійдуть для люстр, декоративних каганців і бра. Напруга мережі не повинно перевищувати 220 В. Є можливість придбати прозору або матову оболонку лампочки.
Цоколь з утопленими контактами R7s-7
Можуть застосовуватися для експлуатації будинку. Головна умова - наявність напруги, що не перевищує позначку в 220 В.
Цоколь для невеликих люмінесцентних світильників
Такий тип є аналогічним цоколю G53. Основна особливість полягає в великій відстані між штирями. Воно становить 53 міліметра.
Прилади з таким контактом більше застосовуються для створення направленого освітлення в торгово-розважальних центрах, галереях і ресторанах.
G53 може бути застосовано для лампочок, які планується встановлювати в підвісні і натяжні системи стель. Установка такої лампочки дуже проста. Все, що необхідно, просто вкрутити її.
Переваги і недоліки
Позитивні і негативні сторони цоколів визначаються в залежності від різновидів ламп. До їх переваг можна віднести:
- цінова політика;
- стабільність світлового потоку;
- гарна якість освітлення;
- тривалий період експлуатації;
- можливість заміни зламаного елемента;
- акуратний зовнішній вигляд.
З негативних якостей слід відзначити:
- не присутній діммірованіе;
- страждає через перепади напруги;
- в деяких випадках подача світла не завжди яскрава;
- важко утилізувати;
- наявність шлюбів, через це термін дії може зменшуватися.
Для того щоб освітлення було якісне, а лампочка працювала тривалий проміжок часу, знадобиться визначити, до якого типу мережі буде здійснюватися підключення освітлювального приладу. Саме від цієї умови необхідно відштовхуватися при виборі цоколя лампи.