У чому відмінності в видах настінних світильників і де їх встановлювати?
У низці різноманітності освітлювальних приладів настінні світильники виділені в окрему категорію. Вони призначаються для кріплення на вертикальні поверхні - стіни, колони, панелі та ін. Такий спосіб монтажу притаманний як промисловим, так і декоративним видам пристроїв. На підприємствах таким чином висвітлюються довгі вузькі коридори, а в житлових будинках вони застосовуються в оригінальних інтер'єрних проектах, створюючи спільно з меблями і текстилем неповторну обстановку затишку і комфорту.
ТРОХИ ІСТОРІЇ ПІДСВІЧУВАННЯ НА СТІНАХ
Напевно, правильно буде починати відлік настінних світильників від смолоскипів, встановлених в тріщинах печерних стін. З навичками видобутку вогню людство засвоїло і той факт, що полум'я не тільки зігріває, а й висвітлює їх примітивні житла. Але еволюція поступово робила свою справу, перетворюючи не тільки середовище проживання, її інтер'єри, а й освітлювальні прилади.
Світло смолоскипів супроводжував лицарів в замкових залах. Уже в XVIII столітті ланцюга, чорний метал і смола на держаках, палаюче масло в пристінних чашах, поступилися місцем витонченим позолоченим канделябри з більш естетичними свічками, які ми досі використовуємо для створення особливої романтичної атмосфери. Витіюваті конструкції кронштейнів, що утримують свічки на деякій відстані від стін, нагадували гілки рослин, французи назвали просто - бра - з французького підтримка або рука.
Згодом свічки замінили газові пальники, а потім і лампи розжарювання. У культурі багатьох народів настінні джерела світла стали не тільки додатковим освітленням, а й символом комфорту, затишку, стилю, набули статусу прикраси інтер'єру.
ОСОБЛИВОСТІ НАСТІННИХ СВІТИЛЬНИКІВ
Якщо не брати до уваги різноманітність дизайну плафонів, то ми помітимо, що практично всі пристрої мають загальний принцип конструкції. Вони складаються з корпусу, в основі якого присутні отвори байонетного типу для навішування світильника на кріплення, жорстко встановлений в стіну або інший елемент інтер'єру.
Бра - ще один різновид такого роду пристроїв, що відрізняються лише тим, що абажур або плафон кріпиться на кронштейн, який в свою чергу буває рухомим або жорстко закріпленим на підставі, яке і фіксує всю конструкцію в вертикальному положенні.
Сучасні виробники забезпечують широкий спектр різних видів світильників, в числі яких:
ОСОБЛИВОСТІ МОНТАЖУ НАСТІННИХ ОСВІТЛЮВАЛЬНИХ ПРИЛАДІВ
Одним з правил монтажу світильників на стіні, якщо вони використовуються в якості основного джерела штучного освітлення, є їх кріплення на висоті не нижче 2 м. Рівномірність освітленості забезпечується розміщенням приладів по периметру приміщення. Але, частіше за все з цього правила робляться виключення, якщо ліхтарі є частиною декору або точковими світильниками біля ліжка, над улюбленим кріслом, біля каміна, в затишній ніше.Устанавлівая настінні світильники під стелею, можна ефектно підняти його, забезпечивши яскраве розсіяне світло. Монтують прилади й ближче до підлоги, домагаючись незвичайного результату таємничої романтичної атмосфери. Вигідно виглядають композиції з декількох приладів, розміщених на одній площині з приглушеною підсвічуванням. Доповнюють ефектну картину сучасні світлодіодні лампи,
ПЕРЕВАГИ НАСТІННИХ СВІТИЛЬНИКІВ
Резюмуючи вищесказане, можна виділити цілий ряд переваг, завдяки яким настінні освітлювальні композиції продовжують залишатися в тренді сьогоднішнього дня. Серед них:
- краса;
- надійність кріплення і безпеку експлуатації;
- підсвічування просторів будь-якої площі;
- функціональність;
- створення комфортної атмосфери;
- створення візуальних ефектів вузьконаправленими світловими потоками;
- можливість використання в зонуванні простору;
- широкий діапазон застосування в створенні оригінальних ексклюзивних інтер'єрів завдяки величезній різноманітності стилів і форм настінних світильників.
З урахуванням того, що прилади компактні, в них використовують лампи невеликої потужності, можна отримати відмінну економію електроенергії.